ГоловнаТехнікаОсвітленняAgrilightОсвітлення для кіз

Освітлення для кіз

Освітлення, особливо режим освітлення або тривалість дня, значно впливає на вихід молока і плідність кіз.

Agrilight
Продуктивності кіз і при цьому економія енергії!

Подовження сонячного дня за допомогою освітлення зменшує вироблення гормону сну мелатоніну. Тому продовжений період освітлення зменшує утворення гормону сну і кози стають активніше і здоровіше.
За допомогою правильно підібраних програм освітлення моделюються довгі літні дні, тобто дні в які кози по природі є найбільш активними. Це призводить до більшого споживання корму і таким чином до кращої молочної продуктивності.
При освітленні сараю особливо важлива ступінь освітленості, розподіл світла і тривалість освітлення. Програма освітлення 16-годин світла при мінімальній інтенсивності 200 люкс і подальший 8-годинний період темряви можуть продовжити лактаційний період молочних кіз. Імітування довгих днів в козлятнику є важливим чинником підтримки «постійної лактації» без ягненія протягом декількох років. Такий підхід сприяє зменшенню втрат (проблеми при ягнении, народження небажаних самців). «Тривалу лактацію» можна також продовжити під час вагітності тварин, використовуючи постійний 16-годинний режим освітлення з подальшим 8-годинний темрявою. Нижче наведені деякі переваги такої тактики протягом річного сухого періоду:
  • постійний, цілорічний надій молока;
  • менша ймовірність тривалої молочної лихоманки;
  • менш плодовиті тварини залишаються продуктивними.
Як і всі продукти AGRILED® 3 розроблений для оптимальної роботи в будівлях з агресивним середовищем і захищений від вологи, аміаку і пилу.
Нові лампи LED економлять до 60% електроенергії порівняно з попередніми лампами.
Денне і нічне освітлення можна вмикати вручну або за допомогою цифрових годин, або ж через центральний блок управління.
Інтегрований центральний блок управління AGRIBOX Prо дозволяє кожну лампу окремо вмикати і вимикати або ж затемнювати. Також можлива особлива функція, така як "всі лампи після 21:00 вимкнути крім ламп біля пологового відділення" без необхідності прокладання додаткової проводки.
Для отримання необхідного освітлення від 150 до 200 люкс ми з задоволенням розробимо план освітлення Вашого сараю.


 У сучасному тваринництві йде постійна боротьба за підвищення економічної ефективності виробництва, підвищення надоїв і збереження здоров'я тварин. Багаторічна племінна робота дозволила досягти високих результатів, а сучасне обладнання - забезпечити комфортні умови для збереження здоров'я тварин.
Якими б високими породними і племінними якостями не володіли тварини, погане освітлення не дасть їм повною мірою реалізувати наявний генетичний потенціал.
На Україні тривалість світлового дня в зимовий період становить в середньому від 6 до 8 годин. Навіть на сучасних фермах недостатньо природного освітлення в осінні, зимові і весняні місяці, а на фермах споруди 70-90 років світла бракує навіть влітку! Збільшення тривалості світлового дня за рахунок штучного освітлення робить позитивний вплив на молочну продуктивність і здоров'я тварин. У цей період вкрай важливо забезпечити штучне освітлення що створить найбільш комфортні для тварин умови.
Освітлення, особливо режим освітлення або тривалість дня, значно впливає на надої молока і плодючість кіз. У мозку знаходяться в темряві тварин виробляється більше мелатоніну. Цей гормон сну грає важливу роль у виробленні гормонів росту і ингибировании гормону інсуліну.
У дні з великою кількістю світлових годин (в літні дні з 16 світловими годинами) вироблення гормону росту зростає і кози виробляють більше молока. У міру скорочення днів (восени, приблизно з 8-годинним світловим днем) знижуються надої молока, збільшується утворення жиру і підвищується готовність до спаровування (період тічки).
Тривалий 16-годинний режим освітлення при мінімальній інтенсивності 200 люкс і подальший 8-годинний період темряви можуть продовжити лактаційний період молочних кіз. Імітування довгих днів у козлятнику є важливим чинником підтримки «постійної лактації» без окоту протягом декількох років. Такий підхід сприяє зменшенню втрат (проблеми при окоті, народження небажаних самців). «Тривалу лактацію» можна також продовжити під час вагітності тварин, використовуючи постійний 16-годинний режим освітлення з подальшим 8-годинний темнотоі. Нижче наведені деякі переваги такої тактики протягом річного сухого періоду:
  • постійний, цілорічний надій молока;
  • менша ймовірність тривалої молочної лихоманки;
  • менш плодовиті тварини залишаються продуктивними.
Для зниження лактації слід тимчасово обмежити висвітлення в будівлі до 8 годин на день. Для стимулювання піку лактації необхідно змінити режим освітлення з коротких днів на довгі на додаток до зміни режиму годування.
Плодючість і статева охота / період тічки. Кози мають природну плідність і готовність до спаровування (при статевої полюванні / в період тічки) восени. На цикл і період тічки у самок впливають, головним чином, відмінності в довготі дня, а також температура, наявність самця, неспокійний стан. Деяких кіз можна ввести в стан статевої охоти раніше або поза звичайним сезону, спочатку підтримуючи 16-годинний режим освітлення 200 люкс певний період часу, а потім штучно зменшивши довготу дня до 8 годин. Така програма освітлення і для самок, і для самців стимулює одночасну, більш очевидну і тривалу статеву охоту / період тічки і вироблення більшої кількості високоякісної сперми. Комплексна програма освітлення також підтримує гормональне лікування і штучне запліднення, забезпечуючи більш високий відсоток успішних випадків вагітності. Позасезонний окот сприяє виробленню (жирного) зимового молока і більш рівномірному розподілу робочого навантаження (цілий рік). За допомогою правильного рівня освітленості в приміщенні можна виявити проблеми зі здоров'ям тварин на більш ранній стадії.
Дослідження показали, що в будівлі повинна бути темнота як мінімум чотири години на день (прибл. До 3 люкс), якщо потрібно позитивний вплив режиму освітлення на кіз. При перевірці тварин вночі червоне освітлення забезпечує достатню видимість і не турбує відпочиваючих тварин.
Таким чином, комплексна програма освітлення чинить позитивний вплив на наступні чинники:
  • управління стадом, надої молока і розмноження;
  • успішне спаровування і вагітність, в тому числі поза сезоном;
  • цілорічний окот;
  • зниження падежу худоби / збитків;
  • постійний, цілорічний надій молока;
  • пік лактації і зимовий доїння;
  • планування і розподіл робочого навантаження;
  • здоров'я і благополуччя тварин;
  • умови праці.
Невідповідний рівень освітленості або режим освітлення може негативно вплинути на здоров'я, продуктивність і благополуччя поголів'я. Тому обов'язково звертайтеся за порадою перед придбанням освітлювального обладнання для ваших тваринницьких споруджень. Ми можемо безкоштовно і без жодних зобов'язань розробити план освітлення, в якому будуть враховані всі переваги правильного, добре продуманого рівня освітленості.
Компанія Agrilight b.v. має унікальне розуміння технології освітлення і цільового використання освітлення для різних видів домашньої худоби. Такі фактори, як інтенсивність освітлення, розподіл світла, тривалість дня і колір освітлення, впливають на благополуччя і, отже, поведінку тварин. Правильний баланс цих чотирьох чинників позитивно впливає на домашню худобу. Крім усього іншого, правильне однорідне освітлення сприяє поліпшенню здоров'я і продуктивності.
 
 
  Важливо знати, що наша порада по режиму освітлення завжди заснований на наступних факторах:
  • наукова основа;
  • благополуччя тварин;
  • довговічність;
  • практичний досвід.
   
AGRILED®3 PRO
Ступінь захистуIP65
Вага, кг8,3
Розмір (Д x Ш x В),мм805 × 214 × 130
Колір лампиНейтральний білий
Частота, Гц50 - 60
Струм, А1,05A (Led Білий) @240V
ДіммірованіеТак
Середній термін служби, години100 000
Вихід люмена, Lm35 600
Люмен/Ват156

Додаткові налаштування

Усі категорії

Освітлення інших виробників